Podologia

Home / Podologia

Podologia

Podologiczny pedicure to zabieg specjalistyczny, który zdecydowanie różni się od pedicure kosmetycznego. Ten drugi to typowy zabieg estetyczny wykonywany na zdrowych stopach. W zabiegu podologicznym specjalista dąży do poprawy stanu zdrowia stóp odpowiednio dobraną terapią.

Działania podologa przebiegają kilkuetapowo. Wywiad połączony z badaniem pozwala na wskazanie ewentualnych zmian w obrębie stóp oraz ustalenie odpowiedniej terapii.
Podolog przeprowadza zabieg bardzo ostrożnie z zachowaniem wszelkich zasad higieny, prowadzi dokumentację każdego zabiegu oraz zawsze informuje i edukuje pacjenta, w jaki sposób powinien dbać o swoje stopy, dobierając odpowiednią terapię oraz preparaty do pielęgnacji domowej.
Stopy narażone są na szereg urazów, zwyrodnień, czy chorób i to one wymagają szczególnej pielęgnacji.
Jeżeli masz np. wrastające paznokcie, odklejanie się płytki paznokciowej, zrogowacenia, odciski, modzele, nagniotki, pękające pięty, infekcję bakteryjną lub grzybiczą paznokci i/lub skóry stóp – pedicure podologiczny jest właśnie dla Ciebie. Do podologa warto zgłosić się również jeżeli chorujesz na łuszczycę, AZS. Na Twoich stopach znajdują się brodawki (tzw. kurzajki) lub Twoje paznokcie mają „dziwny” kolor, którego wcześniej nie było a pod paznokciem pojawił się krwiak lub wyglądają na pogrubiałe, rurkowate – umów się na wizytę.

Dla kogo są zabiegi podologiczne

Z usług podologa regularnie powinny korzystać osoby chore na cukrzycę, nawet jeżeli stan stóp wydaje się prawidłowy. Pozwoli to na systematyczną kontrolę stanu stóp i zapobiegnięcie poważnym powikłaniom jakim jest Zespół Stopy Cukrzycowej (ZSC) lub wyłapaniu jego wczesnych objawów.
Stopy, chociaż niekiedy lekceważone noszą Nas przez całe życie i potrzebują jak najlepszej opieki i profilaktyki.
Profilaktyka i pielęgnacja stóp pozwala utrzymać nasz aparat ruchu w dobrym stanie zdrowia, a także zapobiega pojawianiu się zmian patologicznych w ich obrębie.
W Skanpol Spa do zdrowia stóp podchodzimy kompleksowo. Podczas terapii zwalczamy nie tylko sam problem, ale także jego przyczynę.
Nie czekaj aż problem się pogłębi! Umów się na bezpłatną konsultację z naszym wykwalifikowanym podologiem.